1. ایرین نیوورث (Irene Neuwirth)

 

Don't Miss: Irene Neuwirth | W Magazine | Women's Fashion & Celebrity News

What I Wore - Irene Neuwirth, a Jewelry Designer - The New York Times

از جمله بانوانی که جرات به خرج داد و دست به طراحی جواهرات زد می توان به ایرین نیوورث اشاره نمود. وی کار خود را از سال 2003 آغاز نمود. در آن سال ایرین هنوز تازه کار بود و آشنایی چندانی با طراحی جواهرات نداشت. بنابر این امید چندانی به فروش محصولاتش نمی رفت. در همان سال وی در یک مرکز تجاری به نام “بارتی” تعدادی از محصولات خود را در معرض بازدید عموم قرار داد و در عین ناباوری مشاهده کرد که استقبال خوبی از جواهرات طراحی شده توسط وی صورت گرفت. البته یکی از دلایل استقبال بالای مردم، به کار بردن سنگ های قیمتی با ارزش و چشم نواز در جواهرات بود. به دلیل درخشش بالای ایرین در کار طراحی جواهرات در سال های اخیر وی به یکی از سرشناس ترین افراد در زمینه طراحی جواهرات در جهان و همچنین در میان بازیگران و خوانندگان مشهور تبدیل گشته است. در پایان لازم به ذکر است که وی یکی از شرکت کنندگان ثابت در برنامه فرش قرمز هالیوود می باشد.

2. کِندرا اسکات (Kendra Scott)

Kendra Scott gives new meaning to statement jewelry - Chicago Tribune

About Kendra Scott | Kendra Scott Jewelry

کِندرا اسکات یکی از بانوان موفق در زمینه طراحی جواهرات به شمار می آید. وی آمریکایی تبار است. کِندرا در سال 2002 دست به ریسک بزرگی زد. وی کار خود را با مبلغ بسیار ناچیزی (500 دلار) شروع کرد. امّا ریسک بزرگ وی مربوط می شود به طراحی، ساخت و تولید جواهرات بدون داشتن هیچگونه آشنایی در این زمینه و حتّی نداشتن مدرک دانشگاهی مربوطه. هم اکنون جواهرات طراحی شده توسط وی به واسطه یک برند تجاری سرشناس و البته چند میلیون دلاری به بازار ارائه می گردد.

3. اِوا زاکرمن (Eva Zuckerman)

Eva Fehren Jewelry continues to evolve. What's next?

New York Fashion Week Favorite: Jewelry Designer, Eva Fehren-Blog-Geneva  Seal

جواهراتی که توسط “اوا” طراحی می شوند در نوع خود بی نظیر و دارای طرح های متفاوتی هستند. وی در زمینه هنرهای زیبا دوره های آموزشی را پشت سر گذاشته و در طراحی جواهرات به سبک خود، از انواع معماری ها و اشیاء هنری که در پیرامونش مشاهده می کند بهره می گیرد. لازم به ذکر است که جواهرات طراحی شده توسط اِوا قسمتی از جواهرات “اوا فهرن” (Eva Fehren)، می باشد.

4. پالوما پیکاسو (Paluma Picasso)

Paloma Picasso | Stil, Saç, Kolyeler

Paloma Picasso - ICI MAINTENANT GmbH

حتمأ شنیدن نام پیکاسو شما را به یاد نقاش نامی جهان پابلو پیکاسو می اندازد. درست حدس زدید. پالوما دختر نقاش نام آشنای جهان پابلو پیکاسو می باشد. پالوما سابقه طولانی در زمینه طراحی جواهرات دارد (حدود 30 سال). جالب است بدانید که وی یکی از نگارگران نام آشنای جواهرات شرکت تیفانی (Tiffany & Co) به حساب می آید. از جمله ویژگی های طراحی پالوما می توان به استفاده از سنگ های با ارزش در تنوع رنگی بالا اشاره نمود. همچنین وی از شکل های امروزی در طراحی جواهرات بهره می گیرد که همین کار باعث شده تا کارهای وی مورد استقبال بالای بازدیدکنندگان قرار بگیرد.